На головну
Події з життя лікарні Святкування в ОДЛ дня медичного працівника Святкування в ОДЛ всесвітнього дня захисту дітей


ОБЛАСНА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ М. МУКАЧЕВО –
ІСТОРИЧНИЙ ЕКСКУРС ТА СЬОГОДЕННЯ

В усі часи життя дитини вважалось найціннішим скарбом, тому що діти – найдорожче надбання народу, наше майбутнє, майбутнє держави, всього людства. І нам, дорослим, і особливо лікарям, вручено ключі від дитячого здоров’я, а отже, і щастя, і майбутнього нації. Саме тому питання розвитку та удосконалення медичної допомоги дитячому населенню для держави повинно бути і є одним із найпріоритетніших.

Історія нашої лікарні та, власне, розвиток охорони материнства і дитинства області, бере початок у 1905 році з побудови у м. Мукачеві приміщення «Леленц» для дитячого притулку, де за сумісництвом працювало 2 лікарів. Через майже півстоліття саме у цій двоповерховій будівлі частково розмістився відкритий 8 березня 1946 року Науково-дослідний інститут ОХМАТДИТ. З 1946-го по 1950-й рік його науковцями було розгорнуто велику роботу по створенню мережі медичних закладів і, практично, налагоджено охорону материнства і дитинства області.

Інститут ОХМАТДИТ проіснував до 16 листопада 1988 року. Лікувальна частина його відділень, що розміщувалась у приміщенні колишнього дитячого притулку, переросла у самостійний лікувальний заклад – обласну дитячу клінічну лікарню. Це сталося 25 лютого 1950 року, коли на пропозицію облздороввідділу облвиконком прийняв рішення № 292 «Про організацію обласної дитячої клінічної лікарні на базі клініки інституту охорони материнства і дитинства в Мукачеві».

З року в рік зміцнювались науково-технічна база та колектив закладу, розширювалась сфера втручань спеціалістів у людський організм. У квітні 1975 року це була вже багатопрофільна ОДКЛ зі штатом, що включав 65 лікарів та 25 середніх медичних працівників. З кожним роком лікарня поповнювалась здібними спеціалістами. У 1990 році у складі закладу було 135 лікарів, а вже через 10 років – 158, у тому числі 3 кандидати медичних наук, 42 лікаря вищої категорії, 42 – першої, 310 середніх медичних працівників. На даний час в ОДЛ зареєстровано 151 лікаря, з них – 4 Заслужених лікарів України, 6 кандидатів медичних наук, 83 лікаря вищої категорії, 24 – першої. Із 322 середніх медичних працівників – 124 – вищої категорії, 2 Заслужених працівників охорони здоров’я.

Ліжковий фонд лікарні за свою піввікову історію розвитку також зазнав суттєвих змін. Якщо у 1950 році він нараховував 250 ліжок, та вже у 1975 році розширився до 375 ліжок, у 1993 році – до 425 ліжок, і на даний час становить 447 ліжок.

1991 рік був ознаменований відкриттям новозбудованої поліклініки обласної дитячої клінічної лікарні з потужністю 480 відвідувань за зміну та реабілітаційним відділенням з водолікувальним комплексом.

Протягом наступних 10-ти років розвиток ОДЛ продовжувався у такому ж інтенсивному темпі: проведено комп’ютеризацію окремих служб лікарні, введено у дію пульмонологічне, онко-гематологічне відділення, відділення променевої діагностики, організовано роботу відділення реанімації новонароджених, алергологічного та імунологічного дитячих центрів, центру реабілітації дітей з органічними ураженнями ЦНС «Росинка». Також було введено в дію спеціалізовані ліжка (гематологічні, ендокринологічні, кардіологічні, гастроентерологічні, нефрологічні, урологічні, імунологічні, нейрохірургічні, гінекологічні, опікові, остеомієлітні, гнійної та торакальної хірургії, хірургії новонароджених), відкрито ліжка для хворих матерів, реорганізовано інфекційне відділення, впроваджено новітню на той час діагностичну та лікувальну електронну техніку – томограф, апарати УЗО, електроміограф, електроенцефалограф, транскраніальний доплер, лазерне обладнання, комп’ютерний кардіокомплекс, холтер. З 2004 року було введено в експлуатацію новий хірургічний комплекс, здійснювалась доукомплектація та реконструкція окремих відділень. Наймолодшим з них є відділення недоношених новонароджених, відкрите у 2006 році.

Та попри значну увагу покращенню матеріально-технічної бази ОДЛ, акцент закладу завжди переважав у бік найважливішого – колективу, співробітників дитячої лікарні – тих, хто забезпечує ефективну медичну допомогу дитячому населенню області. Наші лікарі проходять навчання не лише в Україні, але і на базах численних закордонних медичних закладів – у Сполучених Штатах Америки, Німеччині, Угорщині, Голландії. Обмін досвідом дозволяє нам забезпечувати належну якість медичної допомоги дітям області, у зв’язку з чим у значній мірі відпадає необхідність їх обстеження та лікування за кордоном. Ми маємо можливість в умовах закладу консультувати дітей спеціалістами IV рівня НДІ м. Києва, а також нашими закордонними колегами, зокрема, з Угорщини.

Тенденція міжнародного співробітництва з роками тільки зміцнюється, впроваджуються різноманітні транскордонні проекти та програми. На даний час ОДЛ приймає участь вже у третьому проекті ТСК за програмою ENPI «Розвиток реабілітації дітей», якою передбачено оснащення центру реабілітації «Росинка» сучасним обладнанням відновного лікування. Значну підтримку лікарні також забезпечують численні благодійники та благодійні організації з різних країн, у тому числі з України. Тому розвиток закладу у великій мірі є надбанням колективної праці та допомоги небайдужих людей, цінуючих дитячі життя.

На даний час обласна дитяча лікарня знаходиться у безпосередньому підпорядкуванні управлінню охорони здоров`я обласної державної адміністрації, їй присвоєно вищу атестаційну категорію і згідно наказу МОЗ України від 08.06.2001 року № 222 вона є самостійним спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом, що забезпечує висококваліфіковану стаціонарну і консультативну поліклінічну медичну допомогу дитячому населенню області, центром організаційно-медичного керівництва дитячими лікувально-профілактичними закладами (відділеннями), розташованими на території області, базою спеціалізації і підвищення кваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу. Структура закладу нараховує 15 спеціалізованих відділень, а також консультативну поліклініку з дитячою консультацією. Протягом минулого року у стаціонарі лікарні було проліковано 12234 хворих, кількість відвідувань лікарів поліклініки та дитячої консультації склала 322362 дітей. Кадровий потенціал лікарні включає 168,5 посад лікарів та 349,5 посад середніх медичних працівників.

Озираючись на більш ніж піввікову історію нашого закладу, осягаючи не тільки приємні та щасливі, але й нелегкі часи і періоди нашого розвитку, можна впевнено сказати: багато чого досягнуто та здобуто, але надзвичайно багато до чого прагнути і до чого йти далі. І усе це неможливе без ініціативи та надлюдських зусиль видатних медиків нашого краю, без самовідданої, згуртованої праці всього нашого медичного колективу. І тут нам є чим пишатись, тому що саме це і є запорукою нашого успіху і нашого майбутнього. Названо десятки прізвищ самовідданих, знаючих лікарів та медичних сестер, які своє життя присвятили дітям. Тисячі й тисячі, тепер уже дорослих, або юних жителів нашого краю називають більшість згаданих педіатрів, спеціалістів вузького профілю, медичних сестер своїми рятівниками. За кожним зі спеціалістів стоять людські життя та щастя дітей і їхніх родин. Саме тому неможливо виділити когось більш чи менш важливого у нашій роботі. Саме тому тільки колективна, самовіддана праця та взаємодопомога, взаємопорозуміння всіх нас і є запорукою усього надбання лікарні, і майбутніх досягнень. Велика шана всьому колективу обласної дитячої лікарні, всіх благ Вам та Вашим родинам! З днем медичного працівника!
Події з життя лікарні наверх Святкування в ОДЛ всесвітнього дня захисту дітей